poniedziałek, 9 maja 2016

Sałatka z ciecierzycą, fetą i natką pietruszki

W moim blogowaniu zaczynam wyróżniać dwie wyraźnie widoczne fazy - faza blogowania bardzo intensywnego, kiedy to potrafię cały dzień myśleć o nowych przepisach, o tym co kiedy i jak zrobię, planować zdjęcia i z wypiekami na twarzy przeglądać internet w poszukiwaniu inspiracji, a później spędzać pół dnia w kuchni eksperymentując, oraz fazę 'bierną' kiedy to w wyniku miliona jakichś innych, często drobnych spraw, na gotowaniu spędzam niezbędne minimum i wiecznie brakuje mi tej chwili, żeby usiąść i spokojnie coś napisać. Faza bierna często łączy się z fazą na jeden konkretny produkt lub danie, które pojawia się wówczas w moim jadłospisie zdecydowanie zbyt często ;) 
Ostatnim czasem, jak nie trudno zauważyć, zdecydowanie dopadła mnie faza druga (połączona z fazą na tagliatelle marchewkowe), na szczęście powoli chyba mija i wracam do gorączkowego planowania i gotowania :) 
W zanadrzu mam dwa przepisy - pierwszy z nich to własnie ta sałatka z ciecierzycą, fetą i natką pietruszki (faza na natkę wciąż trwa). Długo jakoś nie mogłam się przekonać do kupienia puszkowanej ciecierzycy i wciąż planowałam ambitnie, że sama ją ugotuję (ostatnim razem kiedy to zrobiłam próbując przygotować hummus kuchnia ucierpiała dość mocno...). Ostatnio w sklepie trafiłam jednak na egzemplarz, którego skład mnie zadowolił, zdecydowałam się więc na zakup i była to dobra decyzja. 
Do tego stopnia, że przez jakiś tydzień trwała faza właśnie na tą sałatkę ;)

Sałatka z ciecierzycą, fetą i natką pietruszki
Składniki na 1 porcję:

100 g ciecierzycy z puszki (1/2 opakowania)
ok. 40 g sera feta
20 g czarnych oliwek (7-8 sztuk)
1 łyżka oliwy z oliwek
papryka
ogórek
natka pietruszki
pieprz
odrobina soku z cytryny

wartość energetyczna 1 porcji: ok. 260 kcal
B: 9,6 g T: 18,7 g W: 11,6 g

Ciecierzycę odsączyć z zalewy. Oliwki, paprykę, ogórka oraz fetę pokroić, dodać do ciecierzycy. Natkę pietruszki drobno posiekać, dodać do reszty składników razem z oliwą z oliwek i pieprzem, całość dokładnie wymieszać i skropić sokiem z cytryny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz